کره شمالی: آزمایش موشکی اخیر ما علیه آمریکا نبود

به گزارش وبلاگ ملیسا، سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با بیان اینکه در آزمایش موشکی اخیر، آمریکا هدف گرفته نشده بود، تاکید نمود اگر واشنگتن با اعمال مشروع حق حاکمیتی پیونگ یانگ تقابل نکند، هیچ تنشی در شبه جزیره کره ایجاد نمی گردد

کره شمالی: آزمایش موشکی اخیر ما علیه آمریکا نبود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ملیسا، دولت کره شمالی بامداد پنجشنبه گفت شلیک آزمایشی اخیر موشک بالستیک نو از زیردریایی (SLBM) به سمت ایالات متحده انجام نشده است و نیازی به نگرانی واشنگتن در خصوص آن نیست.

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با صدور بیانیه ای ضمن توصیف آزمایش موشکی اخیر به عنوان اعمال حق دفاع از خود، از اظهارات غیرعادی آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل در هنگام تشکیل جلسه اضطراری در خصوص ، ابراز نگرانی کرد.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، این مقام پیونگ یانگ شرح داد: انتقاد از کره شمالی بخاطر فراوری و شلیک آزمایشی همان سیستم تسلیحاتی که آمریکا در اختیار دارد یا در حال فراوری آن است، بیان واضح استانداردهای دوگانه است و فقط سوء ظن ما را نسبت به نیات آنها درباره خصومت با کره شمالی افزایش می دهد.

کره شمالی با تحریک آمیز خواندن نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل، هشدار داد واشنگتن و شورای امنیت در حال بازی کردن با بمب ساعتی خطرناک هستند.

خبرگزاری دولتی کره شمالی (KCNA) به نقل از سخنگوی وزارت خارجه این کشور گزارش داد: اگر آمریکا با اعمال منظم و مشروع حق حاکمیتی کره شمالی تقابل نکند، هیچ تنشی در شبه جزیره کره ایجاد نمی گردد، اما اگر ایالات متحده و نیروهای وابسته به آن تصمیم خود را برای اقدام اشتباه ادامه دهند، ممکن است وقوع پیامدهای جدی تر را تسریع کند.

با این حال، وی بعلاوه توضیح داد که پیونگ یانگ، آمریکا و کره جنوبی را دیگر به عنوان دشمنان سرسخت خود نمی داند و تأکید کرد که نیازی نیست آمریکا نگران شلیک آزمایشی باشد یا خود را به دردسر بیاندازد.

به نوشته یونهاپ، این مقام کره شمالی که نامش فاش نشد، اضافه کرد: در زمان انجام شلیک آزمایشی اخیر، ما نه آمریکا را مد نظر داشتیم و نه آن را هدف قرار دادیم، بلکه این کاری است که قبلاً صرفاً برای دفاع از کشور برنامه ریزی شده بود.

ارتش کره جنوبی گفت که کره شمالی بامداد سه شنبه در جریان آزمایشی نو، موشک بالستیکی را به سمت دریای ژاپن شلیک نموده است. (جزئیات بیشتر)

کره شمالی در سال های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد نو استفاده نموده اما این کشور اخیراً از موشک نوی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کره شمالی: آزمایش موشکی اخیر ما علیه آمریکا نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: آزمایش موشکی اخیر ما علیه آمریکا نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید