کرونا تا جام جهانی جمع می شود، خدا کند دو هفته اخیر لیگ پشیمانی ببار نیاورد

به گزارش وبلاگ ملیسا، مهدی فنونی زاده پیشکسوت استقلال گفت: ادامه این کرونا شاید باعث شود در برگزاری جام جهانی 2022 هم تغییراتی ایجاد شود هر چند تا آن زمان جمعش می کنند.

کرونا تا جام جهانی جمع می شود، خدا کند دو هفته اخیر لیگ پشیمانی ببار نیاورد

گروه ورزشی وبلاگ ملیسا، تعطیلی لیگ برتر به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا توجه بیشتر فوتبالی ها را جلب کرده و باعث شد تا بخش عمده ای از دغدغه آنها برطرف شود.

مهدی فنونی زاده در گفت و گو با دانشجو، درباره تعطیلی لیگ برتر، بازیهای استقلال و اوضاع این روزهای تیم ملی حرف زد.

* لیگ هم که تعطیل شد؟

- باید خیلی زودتر این کار را می کردند. چه اصراری بود که در این شرایط جان این همه آدم را به خطر بیندازند؟ بیماری خطرناکی مانند کرونا که شوخی بردارد نیست.

* چرا فوتبال را در آخرین مرحله بین همه لیگ ها تعطیل کردند؟

- نمی دانم! شاید فکر می کردند فوتبالیست ها آدم آهنی هستند و هیچ بیماری آنها را تهدید نمی کند. اتفاقا بازیکن فوتبال به ویژه در دقایقی که ضربان قلبش بالا می رود انرژی خیلی زیادی صرف می کند و از این رو ایمنی بدنش تا حد زیادی پایین می آید. برای همین است که با یک ضربه آرام زانویش رباط پاره می کند.

* فکر می کنید این تعطیلات تا چه زمانی طول بکشد؟

- تا هر زمان که سلامتی کسی به خطر نیافتد باید ادامه داشته باشد. فوتبال را امسال نه، ولی سال دیگر می توان بازی کرد ولی اگر یک فوتبالیست یا یک مربی را از دست بدهیم دیگر چند سال و چه مقدار پول باید صرف کرد تا یکی مانند آنها را دوباره به فوتبال برگردانیم. ضمن اینکه این بچه ها همگی خانواده دارند.

* پس خطر زیادی تهدیدشان می کند؟

- بله! این بچه ها باید در فرودگاه که بیشترین رفت و آمدها در آنجاست و هزار نفر با بیماری های مختلف از آن عبور می کنند رد شوند. سپس سوار هواپیما شوند. بعد که به مقصد می رسند طرفداران استقلال که به استقبال تیم می آیند. در نهایت باید با آن همه طرفدار عکس و فیلم بگیرند و در نهایت وارد استادیومی شوند که کلی آدم در آن است. همه این بچه ها خانواده دارند. مجردها شب به خانه پدر و مادرشان برمی گردند و زن و بچه دارها هم که بدتر، می فرایند بالای سر آنها. خدای نکرده یک نفر بگیرد می دانید چه اتفاقی می افتد.

* این تعطیلی به ضرر استقلال نمی شود؟

- استقلال که در همین دو، سه بازی اخیر دو بار باخته و فکر می کنم از این فرصت می توان استفاده کرد و با اجرای تمرینات تاکتیکی تیم را هماهنگ تر کرد. فرهاد مجیدی می تواند با فرصتی که در این مدت دارد تیمش را بهتر بشناسد و تعویض های بهتری کند.

* در این مدت فرصت نداشت؟

- او از روزی که آمده دائم در سفر برای بازی های آسیایی بوده و لابلای آن باید یکی دو روز تیمش را به اردو می برد و در نهایت بازی پشت بازی. این شرایط در حالی بود که بازیکنان اصلی اش را هم در اختیار نداشت و نمی توانست با همه نفرات تمریناتش را برگزار کند. بنابراین باید از این مهلتی که دارد برای دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا تیم قدرتمندتری بسازد.

* نتایج استقلال را چطور ارزیابی می کنید؟

- نوسان زیادی داشته است. یک بازی الریان را 5-0 می بریم و بعد به الشرطه ای که یک ماه بازی نکرده مساوی می کنیم. بهترین تیم کویت را 0-3 در زمین دبی می بریم و بعد در همان کویت به الاهلی می بازیم. این نوسان زیاد نشان می دهد فرهاد هم یار نداشته و هم نتوانسته خوب با تیمش تمرین کند. این شرایط شاید باعث شود استقلال در ادامه راه بهتر کار کند.

* تعطیلی روی تیم ملی چه تأثیری می گذارد؟

- خب قطعا بازیکنان شاغل در لیگ خودمان را از فرایند خوبی که داشتند عقب می اندازد ولی خب بازیکنان دیگر لژیونر تیم ملی با قدرت در اروپا بازی می کنند و خیلی از این نظر تحت تأثیر قرار نمی گیرند. در کل این اتفاق برای ما که نیست. الان هنگ کنگی ها گفتند اگر به ایران بیایند باید در بازگشت 15 روز به قرنطینه بفرایند که کرونا نگرفته باشند. پس بازیها برای همه تعطیل می شود.

* نکند به جام جهانی نرویم؟

- نرفتیم هم نرفتیم. این مهم است یا جان فوتبالیست های کشور؟ قطعا با جهانی شدن این شرایط شاید اصلا تاریخ جام جهانی را هم تغییر بدهند. البته تا 2022 همه این مسایل تمام می شود. ولی به هر حال الان فیفا و ای اف سی هم در حال رصد کردن این شرایط هستند. الان در اروپا بازی یوونتوس و اینترمیلان را تعطیل کردند. برای چه؟ آنها هم می داند چه شرایطی است.

* پس شما موافق این موضوع هستید؟

- شک نداشته باشید که همه اهالی فوتبال دنبال این موضوع بودند و امیدوارم این دو هفته ای که به زور برگزارش کردند عواقب بدی برای کسی نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کرونا تا جام جهانی جمع می شود، خدا کند دو هفته اخیر لیگ پشیمانی ببار نیاورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا تا جام جهانی جمع می شود، خدا کند دو هفته اخیر لیگ پشیمانی ببار نیاورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید