صفر تا صد اجاره خودرو

به گزارش وبلاگ ملیسا، در دنیای مدرن امروزی، مجموعه های خدماتی مختلفی در راستای رفع کردن احتیاج شهفرایندان کشور در همه زمینه های ممکن فعالیت می نمایند. پیش از این اغلب افراد برای سفر به شهرهای مختلف جهت تماشا اماکن زیارتی و سیاحتی، انجام وظایف شغلی، سرمایه گذاری و … در دو راهی رفتن با ماشین شخصی خودشان و پذیرفتن مسائل راه یا سفر با حمل و نقل عمومی و پذیرفتن نداشتن وسیله عبور و مرور در شهر مقصد قرار می دریافتد. رفته رفته با شدت دریافت فرایند کیفی خدمات حمل و نقل کشوری این مسئله به اندازه بیشتری در هنگام سفر افراد مختلف نمایان شد. پس از مدتی بعضی افراد با هوشمندی و زکاوت کامل اقدام به تأسیس مؤسسات اجاره خودرو در شهرهای مختلف نمودند.

صفر تا صد اجاره خودرو

تأسیس مؤسسه اجاره ماشین

فرایند کار و تأسیس مؤسسه های اجاره خودرو به این صورت است که یک فرد به اسم مؤسس مجموعه با فراهم کردن یک مکان با دو بخش اداری و پارکینگ خودرو به اضافه تعدادی ماشین روز دنیا اقدام به تأسیس یک مؤسسه به نام مؤسسه یا رنت اجاره خودرو می نماید. بدیهی است این شخص به تنهایی قادر به اداره این مجموعه نبوده و برای این که فرایند کاری اش به صورت هر چه بهتر پیش برود آغاز به همکاری با افراد مختلف با تحصیلات یا مهارت های مختلف می نماید. افرادی که در مؤسسات این چنینی فعالیت می نمایند در دو بخش فنی و اداری قابل آنالیز هستند. بخش فنی شامل یک تعمیرکار زبده است که سلامت خودرو را از نظر ظاهری و داخلی، پیش و پس از هر اجاره آنالیز می نماید.

بخش اداری اما افراد بیشتری را شامل می گردد که عبارتند از مدیر مؤسس، مدیر داخلی، کارشناس بیمه، مدیر اقتصادی، پشتیبانی، اپراتور تلفن، بخش رایانه و ….. وجود هر یک از این افراد در پیش برد اهداف مؤسسه، کاملاً ضروری و مشهود است.

اگر چه تأسیس مؤسسه های اجاره خودرو ابتدا از تهران آغاز شد اما مزیت های اجاره خودرو در تهران کم کم برای اغلب شهفرایندان کشور معین شد و از طرف دیگر مقدار سوددهی این شغل برای مؤسس و مشارکت نمایندگان در فرایند تأسیس برای افراد سرمایه گذار و … هم پدیدار گشت؛ از این رو مردم شاهد تأسیس بنگاه های اجاره خودرو در اصفهان، اهواز، مشهد، کیش و دیگر شهرهای کشور هستند.

فرایند اجاره ماشین در شهرها و حتی مؤسسات مختلف به صورت محسوسی شخصی سازی شده و بر طبق سلیقه و میل مدیران مجموعه معین می گردد. به طور مثال بنا بر گفته بسیاری از افرادی که درباره نحوه همه گیری و نوع استفاده از این خدمات تحقیقات میدانی انجام می دهند گفته شده است حتی قیمت کرایه اتومبیل در بسیاری از این مؤسسات به صورت اختصاصی یا متفاوت بوده و بر طبق تعرفه خاص یا ابلاغیه ای از ارگانی خاص در نظر گرفته نمی گردد.

البته ناگفته نماند عوامل بسیار زیادی بر قیمت اجاره ماشین مؤثر خواهند بود و از این رو حتی اجاره دو ماشین با یک مدل در یک مؤسسه هم همانند هم نبوده و دارای تفاوت های جزیی یا فاحش است.

سال ساخت خودرو، سلامت ظاهری و فنی ماشین، مدت زمان اجاره، ایام تعطیل بودن یا خیر، مدل ماشین و حتی رنگ آن از جمله مواردی هستند که به طرز چشم گیری بر بالا و پایین رفتن قیمت اجاره خودرو مؤثر واقع می شوند. اما با همه این اوصاف مواردی از قوانین و مقررات وجود دارد که همه مؤسسات فعال در این زمینه ملزم به رعایت کامل آن هستند. به طور مثال هیچ تفاوتی بین قوانین رسمی و صنفی اجاره خودرو در تهران عظیم و شلوغ با قوانین رسمی و صنفی اجاره خودرو در کرج که شهری کوچک تر و کم تراکم تر از تهران است وجود نخواهد داشت.

از جمله این قوانین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارا بودن حداقل 20 سال سن برای اجاره نماینده خودرو الزامی است.
 • فرد می بایست ضمن داشتن گواهی نامه، بیش از 6 ماه فرصت تا سرانجام اعتبار گواهی رانندگی اش داشته باشد.
 • ارائه برگه یا سندی تحت اسم احراز شغلی به همراه معین محل کار فرد از جمله قوانین لازم جهت اجاره خودرو است.
 • محل سکونت فرد اجاره نماینده ضروری است با ارائه گواهی معتبری به اطلاع مؤسسه کرایه اتومبیل برسد.
 • یک فقره چک یا سفته به مقدار قیمت خودروی اجاره ای تحت اسم تضمین اقتصادی با امضا و نام اجاره نماینده تا سرانجام مهلت اجاره و تحویل سالم ماشین می بایست در اختیار مؤسسه اجاره ماشین باقی بماند.
 • مقداری ودیعه نقدی یا به عبارت دیگر دیپوزیت اقتصادی هم ممکن است به درخواست مؤسسه از فرد دریافت شده و در زمان تحویل ماشین عودت داده خواهد شد.

این تفاوت در سلیقه تنها مربوط به قوانین اجاره خودرو نبوده و می تواند مربوط به شرایط شهری که به آن سفر می نمایند هم باشد. برای مثال به گفته محققینی که در حوزه همه گیری و آمار استفاده از خدمات اجاره خودرو به صورت میدانی فعالیت می نمایند، اجاره خودرو در شیراز معمولاً برای گردش درون شهر و بدون در نظر دریافت تشریفات است، حال آنکه ممکن است همین مسئله در شهر مجاور شیراز متفاوت باشد. اجاره خودرو علل و مزایایی مختلفی دارد که موجب می گردد افراد مختلف در شرایط گوناگون اقدام به اجاره کردن یک خودرو برای رفتن به مقاصد مختلف انتخاب نمایند.

علت های موجود جهت اجاره خودرو

برای آن که بتوان دلایل مبرهن و واضحی جهت انجام این عمل از طرف افرادی با دایره گسترده ای از تعداد و علایق به دست آورد احتیاجمند تحقیقات گسترده ای است؛ اما یکسری از علل تقریباً مشترک بوده و بیشترین مقدار توجه ها را به خود اختصاص می دهند. البته این دلایل هم با توجه به موقعیت جغرافیایی تغییر نموده و دلایل عمده اجاره خودرو در اصفهان با دلایل عمده دیگر شهرها متفاوت خواهد بود.

از علل اجاره خودرو در تهران و به طور کلی ایران می توان به مواردی از جمله موارد زیر اشاره کرد:

 • نداشتن خودروی شخصی
 • خدمات ماشین سفید یا رنگ های خاص برای جشن هایی چون جشن عروسی
 • خرابی یا عدم دسترسی به ماشین شخصی
 • اجاره خودرو همراه با راننده به علت نداشتن مهارت رانندگی
 • علاقمندی به تنوع در استفاده از ماشین های مختلف
 • نداشتن بودجه کافی جهت خرید ماشین مورد علاقه
 • آنالیز فرایند کاری ماشین مدنظر پیش از خرید
 • همراهی با همسفران و لذت برد از راستا های زیبا علی الخصوص در مسافرت و … اشاره کرد.

مزایای اجاره خودرو

طبیعی است که اجاره خودرو مزایای متعددی را در فرایند ارائه خدمات خود به همراه داشته است که امروزه به وسیله افراد مختلفی به اسم راهکار برگزیده می گردد. این مزایا را از زمانی به صورت مشهودتر می توان مشاهده نمود که تأسیس مؤسسه های اجاره ماشین، تبدیل به یکی از پر عایدیترین کسب و کارهای نوپا شده است . حتی به علت وجود مزایا و استقبال مردم هر شهر از دریافت خدمات اجاره خودرو، بسیاری از این مؤسسات علاوه بر ماشین هایی که خود شخص مدیر مؤسسه خریداری می نماید، به صورت پورسانتی و مشارکتی پذیرای خودروهای افراد خارج از بنگاه اجاره اتومبیل هم خواهند بود. از جمله مزایای دیگر می توان به:

 • صرفه جویی در هزینه های سفر با کاهش اصطهلاک ماشین شخصی
 • فائق آمدن بر مسائل هدایت و رانندگی همانند طرح ترافیک
 • تجربه راندن با برترین ماشین های دنیا با کمترین قیمت
 • بهره بردن از به روزترین تکنولوژی های روز دنیای صنعت خودروسازی در کوتاه ترین زمان
 • پاسخگویی به احتیاج فوری در زمان پیش آمدن سفرهای ضروری و فوری ای که یافتن بلیط قطار یا هواپیما برای رسیدن به آن کاربردی ندارند
 • ارایه این خدمات در گستره زمانی منعطف بوده و از چند روز تا چند هفته، مطابق با احتیاج مراجعه نمایندگان قابل تغییر است و بسیاری موارد دیگر

اگر شما هم در پی اجاره خودرو از یک مؤسسه معتبر و با برترین خدمات ممکن هستید مجموعه سپریس پیشنهاد ما به شما است. مجموعه سپریس با در اختیار داشتن لوکس ترین و برترین ماشین های روز دنیا و ارائه قیمت ارزان، پاسخگویی در کوتاهترین زمان ممکن، امکان اجاره خودرو با راننده، اجاره ماشین بدون محدودیت زمانی و … همیشه سعی بر بهبود کیفی خدمات خود دارد. بعلاوه سپریس تنها متعلق به افرادی نیست که قصد اجاره خودرو دارند، بلکه آماده همکاری با افرادی است که به کسب عایدی از ماشین خود هم می باشد.

شما می توانید جهت آشنایی بیشتر با مجموعه سپریس و استفاده از خدمات موجود در وبسایت آن به نشانی الکترونیکی http://sepris.com مراجعه کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "صفر تا صد اجاره خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفر تا صد اجاره خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید