همایشها و نمایشگاه ها

تأثیرات آلودگی هوا بر روح و روان انسان ها

در بیشتر مقالات و تحقیقاتی که ظرف چند دهه ی اخیر به وسیله محققان و پژوهشگران در کشورهای غربی و در یکی دو دهه اخیر به وسیله پژوهشگران ایرانی در کشورمان، در خصوص آلودگی هوا، تهیه و عرضه شده است، بیشتر به آنالیز ابعاد آلودگی هوا بر جسم انسان و زیان و ضررهای...

12 مهر 1400

داعش با چراغ سبز آمریکا از تسلیحات شیمیایی استفاده می نماید

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: آن هایی که سلاح های شیمیایی را فراوری و دیکتاتور ها را مجهز و مسلح می نمایند در واقع هیتلر هایی هستند که هنوز هم در بعضی کشور های مدعی حقوق بشری زندگی می نمایند.

19 مرداد 1400

ممنوع بودن برگزاری کلاس حضوری در مدارس،کانون های زبان و آکادمی های علمی آزاد

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت:به علت شیوع بیماری کرونا در استان، برگزاری کلاس حضوری در مدارس و تمامی مراکز وابسته به آموزش و پرورش، کانون های زبان و آکادمی های علمی آزاد ممنوع است.

6 مرداد 1400

بوی ماه ثبت نام مدرسه

هر سال از همین روزها، تب و تاب والدین برای ثبت نام فرزندشان در مدارس شروع می گردد.

1 مرداد 1400

کارشناسان درباره 16 دوره طرح های فصلی چه گفتند؟

به گزارش خبرنگاران ، کتاب فروشی؛ آخرین حلقه زنجیره صنعت نشر را باید ضامن تداوم حیات دیگر حلقه ها دانست؛ بنابراین حمایت از فعالان این عرصه از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. برپایه همین استدلال، موضوع حمایت از کتاب فروشی ها با برگزاری طرح کتاب فروشی به...

29 تیر 1400

آمریکا از برگزاری کمیسیون مشترک برجام استقبال کرد

تهران (پانا)- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با استقبال از برگزاری کمیسیون مشترک برجام مدعی شد که واشنگتن آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است.

9 اردیبهشت 1400

ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران ایران و ترکیه

ایرنا/ براساس آخرین اخبار واصله، ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران ایران و ترکیه در وبینار ایران و ترکیه مطرح شد.

26 فروردین 1400

حل مسائل بین المللی بانکی و ثبات اقتصادی به رشد صادرات کمک می کند

رئیس اتاق بوشهر با توجه به تمرکز جدی ارکان دولت و نظام بر رشد و توسعه صادرات غیرنفتی با توجه به تحریم ها و کاهش شدید درآمدهای نفتی، خواستار تداوم این رویکرد حتی بعد از کاهش فشارهای تحریمی شد.

18 فروردین 1400

داده های 18 ماهواره به صورت روزانه در اختیار استارتاپ ها قرار می گیرد

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: روزانه داده های پنج ماهواره به صورت آنلاین و داده های 13 ماهواره به صورت آفلاین در اختیار استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد.

23 اسفند 1399

مهارت فن بیان و سخنوری؛ کاربردها و روش های تقویت آن

بدون شک مهارت فن بیان و سخنوری از مهمترین مهارت های زندگی است که در تمامی جنبه های زندگی ما دخالت دارد. بسیاری از افراد بطور ذاتی روابط اجتماعی خوبی دارند. اما حتی آن ها هم در سخنوری ماهر نیستند. چون عواملی در فن بیان دخیل هستند که باید یادشان...

10 اسفند 1399

ضرورت آنالیز و برطرف مسائل کتابفروشان و ناشران شهرستانی، تجلیل از ایبنا، کتابفروشان و ناشران فعال اردبیل

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اردبیل، روز گذشته، طی مراسمی، به مناسبت هفته کتاب، در سالن شهیدان هنرمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل، از خبرنگاران، ناشران و کتابفروشان فعال این شهر تجلیل شد.

5 دی 1399

کرونا مانع توسعه همکاری های مشترک فرهنگی ایران و اتریش نخواهد شد

دکتر علی اصغر مونسان در ملاقات با اشتفان شولتس سفیر اتریش در ایران که صبح روز دوشنبه 26 آبان 99 در دفتر او انجام شد، مطرح نمود: از هفته آینده به مدت دو هفته شاهد تعطیلی گسترده ای هستیم برای اینکه بتوانیم انتشار شیوع ویروس کرونا را کنترل کنیم و تست های کرونا...

27 آذر 1399

کنفرانس بازگشت آوارگان سوری بر حفظ تمامیت ارضی سوریه تاکید نمود

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، کنفرانس بین المللی بازگشت آوارگان سوری در دمشق در بیانیه پایانی خود بر حمایت و وحدت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه تاکید نمود.

22 آذر 1399

خبرنگاران رقابت در انتخابات مدیران مسئول بر بستر رفاقت برگزار می گردد

تهران- خبرنگاران- معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام بی طرفی به عنوان اصل کوشش این معاونت در برگزاری انتخابات مشخص نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات، گفت: معتقدیم رقابت بر بستر رفاقت رشد، توسعه، همدلی و همیاری...

17 آذر 1399

نگارش مقالات علمی پژوهشی ناظر بر حل معضلات اساسی کشور نیست

عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی گفت: نگارش مقالات علمی پژوهشی باید ناظر بر حل معضلات اساسی کشور باشند، اما متأسفانه در حال حاضر اینطور نیست.

11 آذر 1399

بانوان ناشر به بانک اطلاعاتی احتیاج دارند

مریم جدلی رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی زنان ناشر در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به نبود بانک اطلاعات قوی از حضور بانوان در حوزه نشر گفت: احتیاج به یک بانک اطلاعات جامع و کامل در حوزه نشر بانوان که شامل تخصص ها و توانمندی های آن ها در حوزه نشر یا سایر...

8 مهر 1399

لاوروف: بحران لیبی را نمی توان به وسیله نظامی حل کرد

وزیر امور خارجه روسیه معتقد است بحران لیبی را نمی توان به وسیله نظامی حل کرد.

29 مرداد 1399

بازگشایی سرا سعدالسلطنه قزوین با حرکت نمادین پرواز کبوتران

بیش از دو ماه است که با تبعات شرایط ویژه شیوع بیماری ویروس کووید 19 در سطح شهر روبرو هستیم.

7 تیر 1399

پیشنهاد به وزارت ارشاد در دوران کرونا

یک ناشر با بیان این که انتظار نداریم وزارت ارشاد در این اوضاع سخت کارهای عجیب و غریبی انجام دهد، به این وزارتخانه پیشنهاد کرد، بخشی از بودجه نمایشگاه کتاب را به خرید کتاب از ناشران و بخشی را هم به تقویت طرح های فصلی کتاب اختصاص دهد.

4 تیر 1399

آغاز الکترونیکی شدن دادرسی ها در دادگستری تهران

با هدف توسعه دادرسی های الکترونیکی، کار گروه اجرای سامانه های ویدئو کنفرانس و دادرسی الکترونیک در دادگستری تهران تشکیل شد.

1 تیر 1399
تعداد: (32)